Skip to content

1021 Annapolis DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 24, 2008

Property Information

Block525.22
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM249

Building Details

Building Class17
Description1SF-2BIG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,201
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,300
29%
Improvement Value:$189,600
71%
Total Assessment$265,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,856+6.1%
2024$11,173+2.5%
2023$10,899+1.3%
2022$10,764+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$179,000
DeedBook 5032, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 1967