Skip to content

1801 Lark LnCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Price
$217,900
Last Sale Date
Oct 14, 1999

Property Information

Block525.23
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM249

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,800
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,700
32%
Improvement Value:$172,800
68%
Total Assessment$252,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,259+6.1%
2024$10,610+2.5%
2023$10,350+1.3%
2022$10,221+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$217,900

To:

Sq Ft2,800DeedBook 5049, Page 860

Property Sale

Sale
$226,250
DeedBook 4609, Page 301

Property Built

Built

Year Built: 1970