Skip to content

1036 Swallow DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Date
Jan 7, 2008

Property Information

Block525.23
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM249

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,500
28%
Improvement Value:$199,400
72%
Total Assessment$276,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,347+6.1%
2024$11,635+2.5%
2023$11,350+1.3%
2022$11,209+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970