Skip to content

1860 West Point DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$257,000
Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block525.26
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM251

Building Details

Building Class17
Description2SAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,337
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,800
30%
Improvement Value:$172,600
70%
Total Assessment$246,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,987+6.1%
2024$10,354+2.5%
2023$10,100+1.3%
2022$9,974+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$257,000

To:

Sq Ft2,337DeedBook 7731, Page 1728

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 3575, Page 690

Property Built

Built

Year Built: 1968