Skip to content

1921 West Point DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
Aug 28, 2025

Property Information

Block525.30
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM251

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,120
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,300
33%
Improvement Value:$156,900
67%
Total Assessment$235,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,488+6.1%
2024$9,883+2.5%
2023$9,641+1.3%
2022$9,521+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$555,000

To:

Sq Ft2,120DeedBook 12914, Page 171

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 8487, Page 629

Property Built

Built

Year Built: 1970