Skip to content

1905 West Point DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1970

Last Sale Price
$138,000
Last Sale Date
Jun 30, 1986

Property Information

Block525.30
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM251

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,312
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,400
33%
Improvement Value:$158,000
67%
Total Assessment$236,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,291+6.3%
2024$9,684-0.1%
2023$9,690+4.0%
2022$9,319+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$138,000

To:

Sq Ft2,312DeedBook 4144, Page 450

Property Built

Built

Year Built: 1970