Skip to content

1150 Barbara DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1960

Last Sale Price
$376,000
Last Sale Date
Mar 26, 2021

Property Information

Block526.04
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM257

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,950
Acreage2.59

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$200,000
53%
Improvement Value:$176,000
47%
Total Assessment$376,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,766+6.1%
2024$15,800-22.9%
2023$20,495-29.8%
2022$29,182+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$376,000

To:

Sq Ft4,950DeedBook 11698, Page 1192

Property Built

Built

Year Built: 1960