Skip to content

38 Imperial DrCherry Hill, NJ 08003

Vacant Land

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Jun 29, 1999

Property Information

Block526.06
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM256

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.76

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$424+6.2%
2024$399+2.5%
2023$389+1.3%
2022$385+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

To:

DeedBook 5040, Page 85