Skip to content

323 Juniper DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1957

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Nov 30, 2017

Property Information

Block528.02
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM233

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,840
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
32%
Improvement Value:$136,300
68%
Total Assessment$200,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,922+6.1%
2024$8,408+2.5%
2023$8,202+1.3%
2022$8,100+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,731DeedBook 10787, Page 545

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

Sq Ft1,840DeedBook 10044, Page 1947Recorded7/23/2014

Property Sale

Sale
$103,000

From:

To:

Sq Ft1,840DeedBook 10012, Page 1127Recorded5/22/2014

Property Built

Built

Year Built: 1957