Skip to content

403 Garwood DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$202,000
Last Sale Date
May 29, 2015

Property Information

Block528.13
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM237

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,551
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,700
34%
Improvement Value:$154,700
67%
Total Assessment$232,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,300+6.1%
2024$9,707+2.0%
2023$9,518+1.3%
2022$9,399+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$202,000

To:

Sq Ft1,551DeedBook 10219, Page 1594

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 4468, Page 332

Property Built

Built

Year Built: 1968