Skip to content

506 Queen Anne RdCherry Hill, NJ 08003

Built 1972

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Jul 20, 1987

Property Information

Block528.28
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM241

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,480
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,500
27%
Improvement Value:$205,800
73%
Total Assessment$283,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,632+6.1%
2024$11,904+2.5%
2023$11,612+1.3%
2022$11,468+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

To:

Sq Ft2,480DeedBook 4231, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1972