Skip to content

1903 Rolling LnCherry Hill, NJ 08003

Built 1972

Last Sale Price
$585,000
Last Sale Date
Jul 14, 2022

Property Information

Block528.35
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM239

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,465
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,500
27%
Improvement Value:$209,400
73%
Total Assessment$286,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,793+6.1%
2024$12,056+2.5%
2023$11,760+1.3%
2022$11,614+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$585,000

To:

Sq Ft2,465DeedBook 12155, Page 1022

Property Sale

Sale
$299,884
DeedBook 9666, Page 1484

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 3906, Page 789

Property Built

Built

Year Built: 1972