Skip to content

1902 Country Club DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1972

Last Sale Price
$630,000
Last Sale Date
Nov 2, 2023

Property Information

Block528.38
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM239

Building Details

Building Class17
Description2SF-2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,465
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,300
23%
Improvement Value:$278,800
77%
Total Assessment$362,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,288+6.1%
2024$12,522+2.5%
2023$12,215+1.3%
2022$12,063+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$630,000

To:

Sq Ft2,465DeedBook 12509, Page 185

Property Sale

Sale
$295,000
Sq Ft2,465DeedBook 11179, Page 1253Recorded7/30/2019

Property Sale

Sale
$54,400
DeedBook 3344, Page 664

Property Built

Built

Year Built: 1972