Skip to content

1703 Country Club DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 17, 2014

Property Information

Block528.42
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM232

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,585
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,500
31%
Improvement Value:$188,900
69%
Total Assessment$274,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,235+6.1%
2024$11,530+2.5%
2023$11,248+1.3%
2022$11,108+0.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 9115, Page 1400

Property Sale

Sale
$246,000
DeedBook 5207, Page 743

Property Sale

Sale
$58,900
DeedBook 3398, Page 755

Property Built

Built

Year Built: 1968