Skip to content

1706 Berlin RdCherry Hill, NJ 08003

Vacant Land

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Dec 15, 1998

Property Information

Block528.42
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM232

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,460+6.1%
2024$3,261+2.5%
2023$3,181+1.3%
2022$3,141+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000

To:

DeedBook 4990, Page 603

Property Sale

Sale
$16,000
DeedBook 3453, Page 848