Skip to content

421 Gatewood RdCherry Hill, NJ 08003

Built 1962

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
May 16, 2025

Property Information

Block528.48
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM238

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,566
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,800
29%
Improvement Value:$182,000
71%
Total Assessment$257,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,495+6.1%
2024$10,833+2.5%
2023$10,567+1.3%
2022$10,436+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$555,000

To:

Sq Ft2,566DeedBook 12837, Page 577

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 4200, Page 489

Property Built

Built

Year Built: 1962