Skip to content

512 Brian DrCherry Hill, NJ 08003

Built 1978

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Apr 15, 2023

Property Information

Block528.60
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM240

Building Details

Building Class17
Description2SAL-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,680
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,300
24%
Improvement Value:$220,400
76%
Total Assessment$289,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,918+6.1%
2024$12,173+2.5%
2023$11,875+1.3%
2022$11,727+0.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,680DeedBook 12354, Page 1456

Property Sale

Sale
$72,500
DeedBook 3596, Page 174

Property Built

Built

Year Built: 1978