Skip to content

417 Fireside LnCherry Hill, NJ 08003

Built 1959

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Nov 15, 1985

Property Information

Block528.64
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM238

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,660
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,500
30%
Improvement Value:$174,800
70%
Total Assessment$250,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,161+6.1%
2024$10,518+2.5%
2023$10,260+1.3%
2022$10,132+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft2,660DeedBook 4100, Page 235

Property Built

Built

Year Built: 1959