Skip to content

123 Byron TerrCherry Hill, NJ 08003

Built 1964

Last Sale Price
$111,000
Last Sale Date
Dec 4, 1990

Property Information

Block529.17
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM227

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,864
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
30%
Improvement Value:$151,800
70%
Total Assessment$216,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,667+6.1%
2024$9,110+2.5%
2023$8,887+1.3%
2022$8,776+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$111,000

To:

Sq Ft1,864DeedBook 4476, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 1964