Skip to content

1710 Park BlvdCherry Hill, NJ 08002

Built 1958

Last Sale Price
$190,000
Last Sale Date
Sep 1, 2011

Property Information

Block53.01
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCherry Hill Townshp
Tax Map PageM162

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,370
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,800
15%
Improvement Value:$320,200
85%
Total Assessment$375,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,721+6.1%
2024$15,758+2.5%
2023$15,371+1.3%
2022$15,180+7.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$190,000

To:

Sq Ft3,370DeedBook 9465, Page 518

Property Built

Built

Year Built: 1958