Skip to content

Cedar AvenueChesilhurst Boro, NJ 01747

Last Sale Date
Feb 4, 2005

Property Information

Block1101
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityChesilhurst Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class00
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,638+2.9%
2024$1,592+7.4%
2023$1,483+3.0%
2022$1,439+1.9%
Property History
Foreclosures1

Foreclosure Case F-006790-22

ActiveMulti
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Open
Original Mortgage••••••••Mortgage Date98/96/1274

Also covered by this case

3 parcels