Skip to content

109 E Narberth TerCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 23, 2004

Property Information

Block1.07
Lot20.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,992
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$177,600
47%
Improvement Value:$202,500
53%
Total Assessment$380,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,898+1.5%
2024$8,768+4.1%
2023$8,421+2.4%
2022$8,226+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925