Skip to content

103 E Narberth TerCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block1.07
Lot20.05
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page01

Building Details

Building Class45
Description2SF1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,743
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,600
43%
Improvement Value:$236,300
57%
Total Assessment$413,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,135+1.5%
2024$9,001+4.1%
2023$8,645+2.4%
2022$8,445+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925