Skip to content

361 Park AveCollingswood, NJ 08108

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 4, 1985

Property Information

Block111
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,250
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$206,300
53%
Improvement Value:$183,700
47%
Total Assessment$390,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,760+1.5%
2024$9,616+4.1%
2023$9,236+2.4%
2022$9,022+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925