Skip to content

4 W Narberth TerCollingswood, NJ 08108

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2020

Property Information

Block116
Lot4.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,352
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,500
49%
Improvement Value:$174,100
51%
Total Assessment$342,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,206+1.5%
2024$6,115+4.1%
2023$5,874+2.4%
2022$5,738+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 9136, Page 785

Property Sale

Sale
$147,500
DeedBook 7853, Page 478

Property Built

Built

Year Built: 1928