Skip to content

Sloan AveOaklyn, NJ 08107

Vacant Land

Last Sale Price
$670,000
Last Sale Date
Sep 26, 2025

Property Information

Block160
Lot3.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$35,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,815+1.5%
2024$1,789+4.1%
2023$1,718+2.4%
2022$1,678+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$670,000

To:

DeedBook 12932, Page 925