Skip to content

610 Collings AveOaklyn, NJ 08107

Commercial

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Sep 27, 2021

Property Information

Block167
Lot6.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,700
29%
Improvement Value:$196,300
71%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,123+1.6%
2024$9,959+3.9%
2023$9,582+2.3%
2022$9,371+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000

To:

DeedBook 11976, Page 943