Skip to content

340 Woodlawn Ter(Unit C3104)Collingswood, NJ 08108

Built 1962

Last Sale Price
$80,000
Last Sale Date
Nov 4, 2010

Property Information

Block19.05
Lot15
QualifierC3104
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class35
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage720
Acreage1.7

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,000
43%
Improvement Value:$80,500
57%
Total Assessment$140,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,592+1.5%
2024$3,539
Property History

Property Sale

Sale
$80,000

To:

Sq Ft720DeedBook 9321, Page 1069

Property Built

Built

Year Built: 1962