Skip to content

218 Garfield AveCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Nov 8, 2024

Property Information

Block19.08
Lot38
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page02

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,400,000
21%
Improvement Value:$8,928,000
79%
Total Assessment$11,328,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$176,771+1.6%
2024$173,909+3.9%
2023$167,319+2.3%
2022$163,633+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0