Skip to content

108 E Palmer AveCollingswood, NJ 08108

Built 1940

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block19.12
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page02

Building Details

Building Class27
Description2SS1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,200
46%
Improvement Value:$208,200
54%
Total Assessment$383,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,428+1.5%
2024$7,319+4.1%
2023$7,030+2.4%
2022$6,867+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940