Skip to content

128 E Summerfield Ave(Block 19.13 Lot 2.01)Collingswood, NJ 08108

Vacant Land

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Mar 23, 2021

Property Information

Block19.13
Lot2.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page02

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$873+1.5%
2024$860+4.1%
2023$826+2.4%
2022$807+2.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$215,000

To:

DeedBook 11723, Page 189