Skip to content

21 E Stiles AveCollingswood, NJ 08108

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2013

Property Information

Block38
Lot19.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,184
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$186,200
35%
Improvement Value:$345,700
65%
Total Assessment$531,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,667+1.5%
2024$10,511+4.1%
2023$10,095+2.4%
2022$9,862+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 8239, Page 815

Property Sale

Sale
$127,000
DeedBook 7742, Page 1170

Property Built

Built

Year Built: 1973