Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Maple Ave(Block 38 Lot 8.01)Collingswood, NJ 08108
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 5, 2013
Property Information
Block38
Lot8.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page03
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,590
Acreage0.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$6,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $175 | +1.8% |
| 2024 | $172 | +4.1% |
| 2023 | $165 | +2.4% |
| 2022 | $161 | +2.2% |
Property History
No events match the selected filters.