Skip to content

123 E Stiles AveCollingswood, NJ 08108

Built 1918

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 25, 2010

Property Information

Block41
Lot9.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,460
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$178,200
39%
Improvement Value:$277,700
61%
Total Assessment$455,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,445+1.5%
2024$9,307+4.1%
2023$8,939+2.4%
2022$8,732+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,460DeedBook 9278, Page 779

Property Sale

Sale
$257,000
DeedBook 7560, Page 988

Property Built

Built

Year Built: 1918