Skip to content

110 E Stiles AveCollingswood, NJ 08108

Built 1912

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2011

Property Information

Block55
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,314
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$188,000
32%
Improvement Value:$406,000
68%
Total Assessment$594,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,179+1.5%
2024$11,015+4.1%
2023$10,580+2.4%
2022$10,335+2.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1912