Skip to content

3 Bryant AveCollingswood, NJ 08108

Built 1917

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block60
Lot1.08
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page07

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,496
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$178,200
40%
Improvement Value:$269,300
60%
Total Assessment$447,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,981+1.5%
2024$7,860+4.2%
2023$7,540+2.5%
2022$7,359+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1917