Skip to content

Haddon Ave & Cuthbert RdCollingswood, NJ 08108

Last Sale Date
Nov 20, 2010

Property Information

Block61.01
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityCollingswood Boro
Tax Map Page06

Building Details

Building Class---
DescriptionBLK TOP ONLY
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,300
93%
Improvement Value:$15,800
7%
Total Assessment$216,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,077+1.6%
2024$4,011+3.9%
2023$3,859+2.3%
2022$3,774+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0