Skip to content

8 Powell LaneCollingswood, NJ 08108

Commercial

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Aug 7, 2021

Property Information

Block96.01
Lot13
QualifierC0008

Assessment

Land Value:$75,000
32%
Improvement Value:$157,000
68%
Total Assessment$232,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,867+1.6%
2024$8,724
Property History

Property Sale

Sale
$260,000

To:

DeedBook 11889, Page 843