Skip to content

19 Cedar Grove DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2000

Last Sale Price
$252,450
Last Sale Date
Dec 24, 2008

Property Information

Block17907
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page179

Building Details

Building Class17
DescriptionNEWPORT
Dwellings1
ZoningR 3
Sq Footage2,364
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,400
19%
Improvement Value:$197,900
81%
Total Assessment$244,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,432+2.8%
2024$10,143+2.9%
2023$9,858+0.1%
2022$9,850+2.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$252,450

To:

Sq Ft2,364DeedBook 8956, Page 1984

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$185,875
DeedBook 5021, Page 652