Skip to content

4 Wood Thrush AvenueSicklerville, NJ 08081

Built 2000

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 2, 2006

Property Information

Block17908
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page179

Building Details

Building Class17
DescriptionNEWPORT
Dwellings1
ZoningR 3
Sq Footage2,364
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,200
19%
Improvement Value:$206,100
81%
Total Assessment$255,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,901+2.8%
2024$10,600+2.9%
2023$10,301+0.1%
2022$10,294+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$166,650
DeedBook 5110, Page 16

Property Built

Built

Year Built: 2000