Skip to content

13 Diana DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 5, 1990

Property Information

Block18102
Lot9.07
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage796
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$67,200
45%
Improvement Value:$82,100
55%
Total Assessment$149,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,375+2.8%
2024$6,199+2.9%
2023$6,024+0.1%
2022$6,020+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981