Skip to content

22 Diana DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1981

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 1, 2023

Property Information

Block18102
Lot9.16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityGloucester Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,396
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,200
37%
Improvement Value:$93,600
63%
Total Assessment$148,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,354+2.8%
2024$6,178+2.9%
2023$6,004+0.1%
2022$6,000+2.1%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft1,396DeedBook 12442, Page 784

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft1,396DeedBook 11272, Page 1529Recorded12/3/2019

Property Sale

Sale
$138,500
DeedBook 7948, Page 1973

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 4831, Page 383

Property Built

Built

Year Built: 1981