Skip to content

521 Surrey AvenueBerlin, NJ 08009

Built 2015

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 13, 2015

Property Information

Block102
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,500
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,600
21%
Improvement Value:$147,600
79%
Total Assessment$187,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,305+2.7%
2024$7,112+4.4%
2023$6,814+0.9%
2022$6,754+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 9170, Page 1543