Skip to content

22 Patricia Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$164,000
Last Sale Date
Jul 29, 2008

Property Information

Block10401
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,279
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
31%
Improvement Value:$94,000
69%
Total Assessment$136,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,307+2.7%
2024$5,167+4.4%
2023$4,950+0.9%
2022$4,907+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$164,000

To:

Sq Ft1,279DeedBook 8885, Page 1197

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 5237, Page 174

Property Sale

Sale
$84,900
DeedBook 4709, Page 271

Property Sale

Sale
$56,200
DeedBook 4166, Page 652

Property Built

Built

Year Built: 1971