Skip to content

26 Piedmond Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 12, 2023

Property Information

Block10504
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page105

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,886
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$100,400
71%
Total Assessment$142,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,306+2.8%
2024$5,160+4.6%
2023$4,933+0.9%
2022$4,888+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$137,000

From:

To:

Sq Ft1,886DeedBook 10307, Page 1866Recorded12/15/2015

Property Sale

Sale
$4,500
DeedBook 9669, Page 176

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 3945, Page 407

Property Built

Built

Year Built: 1971