Skip to content

38 Memphis Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 6, 2021

Property Information

Block10601
Lot72
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page106

Building Details

Building Class35
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,084
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
30%
Improvement Value:$52,500
70%
Total Assessment$74,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,907+2.7%
2024$2,830+4.4%
2023$2,712+0.9%
2022$2,688+6.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$19,990

From:

To:

Sq Ft1,084DeedBook 11039, Page 1764Recorded12/28/2018

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 4805, Page 47

Property Sale

Sale
$41,000
DeedBook 4166, Page 646

Property Built

Built

Year Built: 1971