Skip to content

28 Milstone Court

Sicklerville, NJ 08081

Built 1972

Last Sale Date
Oct 11, 2024

Property Information

Block10701
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page107

Building Details

Building Class10
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,440
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$22,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$858+2.7%
2024$836+4.4%
2023$801+0.9%
2022$794+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$59,000
DeedBook 5214, Page 447

Property Sale

Sale
$60,500
DeedBook 4613, Page 636

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 4307, Page 844

Property Built

Built

Year Built: 1972