Skip to content

Main Avenue(Block 107 Lot 7)Berlin, NJ 08009

Vacant Land

Last Sale Price
$10,000
Last Sale Date
Mar 7, 2022

Property Information

Block107
Lot7
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$386+2.6%
2024$376+4.4%
2023$360+0.9%
2022$357+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$10,000

To:

DeedBook 12035, Page 540