Skip to content

95 Eastmont Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1971

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Sep 26, 2014

Property Information

Block10905
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,381
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$124,200
75%
Total Assessment$166,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,485+2.7%
2024$6,314+4.4%
2023$6,050+0.9%
2022$5,997+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,731DeedBook 10106, Page 1398

Property Sale

Sale
$91,766
DeedBook 4462, Page 463

Property Sale

Sale
$74,600
DeedBook 4300, Page 435

Property Built

Built

Year Built: 1971