Skip to content

13 Lennox CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1975

Last Sale Price
$23,750
Last Sale Date
Apr 28, 1997

Property Information

Block11001
Lot53
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage968
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,000
35%
Improvement Value:$39,000
65%
Total Assessment$60,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,341+2.7%
2024$2,279+4.4%
2023$2,184+0.9%
2022$2,165+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$23,750

To:

Sq Ft968DeedBook 4884, Page 175

Property Sale

Sale
$46,500
DeedBook 4336, Page 456

Property Sale

Sale
$35,500
DeedBook 4035, Page 301

Property Built

Built

Year Built: 1975